Kiitos osallistumisesta Dance & Show - kilpailuun 20.-21.11.!

  • Noutamattomat palautteet lähetetään maanantaina 22.11.

  • Kunniakirjat ja stipendit postitetaan 22.11.-25.11.

  • Valokuvat julkaistaan nettisivuilla n.2-6vk sisään kilpailusta.

  • Kevään kilpailu 20.5.-22.5.2022. Kilpailuinfo, sarjat ja säännöt vuodelle 2022 julkaistaan joulukuun aikana. Anna palautetta / lähetä toiveita!

    Kiitos upeista esityksistä marraskuun kilpailussa ja mahtavaa loppuvuotta kaikille tapahtumaan osallistuneille!
     

Tulokset
 

Show soolo aikuiset

1.12.Anna Korbozerova - Ain’t No Use

2.2.Reija Laarne - A Distorted Reality

3.5.Mette Palkoranta - if we can't find it, your mind will create it

Show duo aikuiset

1.14.Reija Laarne, Saana Strömberg - Untitled Moment

2.18.Catharina Grönholm, Sanni Åberg - What lies in the darkness

3.15.Emmi Lampinen, Ellen Härkönen - In the tides

Show pienryhmä aikuiset

1.29..contemp. - Afraid to Trust

2.25.Star Dancers- Black and gold

3.22..contemp. - Red Battle

Show muodostelma aikuiset

1.35.ManCeUkiyo - Being in the Moment

2.31.Askelkollektiivi - I got it?

3.30.Imperia Dance&Fitness Studio - On other side

 

Show soolo lapset

1.47.Nuppu Makkonen - Sometimes all I want is silence

2.41.Nella Raninen - Her Eyes the Stars

3.46.Lyyli Mäkelä - Coping with my disorder

 

Show duo lapset

1.55.Klara Andersson, Leona Pihkala - Teatime Daydreams

2.57.Patricia Siira, Sara Jacobsson - Escape Room/ Pakohuon

3.56.Nuppu Makkonen, Lyyli Mäkelä - Our own circle of trust

 

Show pienryhmä lapset

1.66. TP Infinity - Valoja ja Varjoja

2.62.TR Show Stars - Groovin’ Boogie

3.65.Twilight - Words

 

Show muodostelma lapset

1.70.StepUp Skidi SKO - Chef's Kiss

2.69.EK Junior - Mother Earth

3.67.DA Nuput - Not Functioning

 

Show soolo juniorit

1.86.Isa Lemmelä - Comparison destroys individuality

2.85.Lotta Leppälahti - Yksinäisyyden varjot

3.91.Helmi Ruuskanen - Tangled thoughts

 

Show duo juniorit

1.108.Annika Vaskio, Helmi Ruuskanen - Sharing these moment

2.101..Lotta Leppälahti, Elli Eskola - Common Engine

3.106.Ava Lemmelä, Tua Korpimäki - Dream catchers

 

Show pienryhmä juniorit

1.121.Loiste Composed - In each other's arms they fell

2.122.De DansElle - Table for 7.

3.128.KMDance noviisit - Let waves carry you

 

Show muodostelma juniorit

1.139.Attitude Juniors - Checkmate - Shakkimatti

2.133.PRIMEJUNIORS - Sculptures - Veistokset

3.138.A.M.Dance Active - If you love someone, tell them

10.00-10.15 Street soolo lapset

1.2.Alissa Heino - Don't Rush

2.3.Aava Järvinen - Let's dance!

3.1.Olivia Airaksinen - Hey, it`s me!

10.30-10.45 Street duo lapset

1.10.Julianna Kokkonen, Tara Kuusisto - Hip hop hats

2.7.Jessi Mäkelä, Iivi Taavela - Rock-Paper-Scissors

3.6.Venla Jarva, Ada Korhonen - The Pink Panthers

10.50-11.00 Street duo Juniorit

1.11.Venla Airaksinen, Lilja Virtanen - Just hanging

2.12.Tuuli Aronpuro, Meeri Ahonen - You can't sit with us

11.00-11.05 Street duo aikuiset

1.13.Ellen Sundström,Fannie Ruuskanen - Drummer

11.10-11.15 Street pienryhmä lapset

1.14.Hyrrä Kids - Pyjama party!

11.20-11.40 Street ryhmät juniorit

1.18.KREATIV Crew - Let's just be still for a moment

2.15.ProjectX - Conduct

3.19. Wimma Street Juniors - Movie Night

11.40-11.45 Street ryhmät aikuiset

1.21.SSDC Crew - Memory Gap

2.20.Hip Hop House Crew - This birthday present

12.15-12.30 Latin ryhmät juniorit

1.24.Mangos - Fine Feathers Make Fine Birds

2.22.TKV Latin Show Juniors - Moving Company

3.23.Team C - Directions

12.30-12.45 Latin ryhmät aikuiset

1.26.Shadows of Lunddance - Sin Ti

2.27.TKV Latin Fusion - OOTB out of the box

3.28.Twerkalicious - Not here to please

12.45-12.50 Latin ryhmä lapset

1.29. TKV Latin Show Kids - Obijwa - salainen kansa

13.30-14.00 Show pienryhmät A2/A3

1.34 .Duende - Keinu

2.30. PRIME´S - Love in the dark

3.33.ER Aikuiset - Statement

14.00-14.05 Show muodostelmat A2/A3

1.35. PRIME´S - Will you fix me up?

14.05-14.10 Street muodostelmat A2/A3

1.36. Lappeenranta Crew - Oh, I'm gonna survive!

14.10-14.15 Latin Vibes A2/A3

1.37. Grande Mamas - Classic Meets Cuba


Stipendit:
Minna Koski-Orpana / Tanssistudio Minna Koski
Stipendi tärkeästä työstä kilpavalmennuksen järjestämisestä myös pienemmillä paikkakunnilla.
200€

Nina Lassinen / Petite Ballerina
Stipendi tärkeästä työstä kilpavalmennuksen järjestämisestä myös pienemmillä paikkakunnilla.
200€

Kunniakirjat:
Askelkollektiivi - I Got It
taitavaa ison ryhmän liikuttelua, monipuolisia kuvioita ja kolmiulotteista hahmotusta

Frida Henriksson: Unstoppable
Vahvaa luottamusta erilaiseen liikekieleen, tarkkaa musiikin kuuntelua ja rytmittelyä, hyvä esiintyjä.

Neemi Tikkanen
Taitava tanssijanalku ja koskettava tulkinta.

Sanni Åberg
Karismaattinen esiintyjä joka osaa ottaa lavan haltuun.

Lyyli Mäkelä
Omakohtainen, vaikuttava tarinankerronta ja kypsä tanssija.

A.M Dance - Tanssikoulu
Koreografioissa on vahva persoonallinen tyyli, joka erottuu hienosti muista ryhmistä. Tanssijat luottavat liikekieleen ja toisiinsa, ja esiintyvät kypsästi.

Kreativ Crew
Ammattimainen ensemble-työskentely ja viimeistely.

Sathis Hettithanthri
Persoonallinen liikekieli ja tanssijoiden taitotaso huomioitu hyvin koreografioissa.

Prime’S - Love in the dark
Siisti ja tarkka kokonaisuus

Grande Mamas - Classic meets cuba
Mahtava meininki ja viimeistelty esitys