Dance &Show 12.12.2020

Huom. Aikataulu on suuntaa antava. Seuraathan instagrmia @danceandshow2020 mahdollisten muutosten varalta!

n.11.00-11.20 Street soolo lapset

1.Vilma Nikumatti - Ruutuhoppia

2.Senni Vuorenoja - Billie

3.Olivia Airaksinen - My way

4.Vilma Tuomikoski - Clap Back

5.Káren Maria Näkkäläjärvi - Guess who's back again?

6.Cecilia Willig - I just tell em

7.Venla Airaksinen - Get ready!

n.11.20-11.30 Street duo lapset

8.Orvokki Lönnström & Venla Joutsen - Cop That

9.Lilja Virtanen, Venla Airaksinen - Just Hanging

10.Cecilia Willig ja Káren Maria Näkkäläjärvi - Jumping around

n.11.30-12.00Street ryhmät lapset

11.Razzmatazz Minikids Street - Sadetanssi

12.Razzmatazz Street Kids - Jump N' Move

13.STL Street Kids - Hands Up!

14.Sun+ Minit - Turha soitella!

15.Sun+ Skidit - Tänään teen kaiken oikein

16.Mini Queenz - Here it comes

17.HotCakes Kids - Uptown Anthem
17. BiksBoks - Freestyler

n.12.00-12.05Street soolo juniorit

18.Noora Laakso - Freestyle things

n.12.10-12.35 Street duo juniorit

19.Alaruikka Viivi & Ella Valkonen - Get Low

20.Vilma Tuomikoski & Venla Jokela - Walk this way

21.Wenla Söderlund ja Fanni Sandgren - They keep dreamin'

22.Neea Kumpula ja Riina Mäkinen - Looking extra fly

23.Noora Moberg, Jesse Vaskela - Drop the mic

25.Meeri Ahonen ja Tuuli Aronpuro - Pinky Promise

26.Elvi Helenius ja Maija Lampinen - Lost In The Temple
26. Arttu Honkanen ja Minni Järvelin - Beggin

n.12.50-13.20 Street ryhmät juniorit

27.HotCakes - Old Town Riders

28.Lpr crew#4 - Just be you

29.Lappeenranta crew#3 - Baby it's magit

30.ZZ Ace - Regular Jam

31.7th Street Crew - Alice don't play with us

32.SSDC Juniors - Get Yourself To Move

33.Apinalauma - Näätkö sä mua
33. BreaKings

n.13.25-13.30 Street duot aikuiset

34.Duo Mirka Liljeqvist Roosa Kääriäinen - Into you
34. Anni Pärnistö ja Karoliina Hievanen - Pois Varjoista

n.13.35-13.40 Street ryhmät aikuiset

35.105 Potatoes - Life of a potato

36.Jungle Baez - Dat Afro Vibe

37.Lahti Dance Family - The new dope beginning
38. ZZ Chill - Rhythm Nation

n.14.45-15.30Show ja disco- soolo lapset

39.Tytti Hilakari - Hiekasta

40.Venla Vainikainen - Disco-soolo

41.Tötterman Ida - Shipwrecked

42.Essi Niittymäki - Disco Dance Soolo

43.Stina Nieminen - Disco soolo

44.Inkeri Ihatsu - Disco soolo

45.Saima Teronen - Unelmien tiellä / Stairway to Dreams

46.Nelle Lehtonen - Tale of the Mermaid

47.Mette Honkala - NOT FINISHED YET

48.Elle Kuusamo - Desert Rose

n.15.30-15.35Show duo lapset

49.Lilli Lahti ja Leea Könnölä - Good Vibes Only

n.15.45-16.00 Show duo juniorit

50.Duo Nelli Arposuo Emilia Jämsen - Are You Real?

51.Duo Annika Kalliomäki Aada-Sofia Särkkä - 3 PARTS

52.Minja ja Ella Heiskanen - Better Life as a Dream

53.Gerda Stillman / Corinna Jälkö - Guardian Angel

54.Helmi Mäkeläinen ja Lumi Väinölä - Clouds Never Make Mistakes
55. .Miisa Toivonen ja Mona Kommio - Asemalla
56 Jessica Nurmsoo ja Elina Porra - Black & Gold

n.16.15-17.00 Show soolo juniorit

57. Emilia Toivonen - Best regards, our sea.

58 .Gerda Stillman - They only want me for my fur

59 .Mona Kommio  - Little Boss Lady

60.Heta Haapakoski - Inside My Mind

61.Liinu Anttonen - Phoenix Rising

62.Miisa Toivonen - Not Ashamed Anymore

63.Emma Nurminen  - Perfectly incomplete

64.Hilla Hämäläinen - Working Hard

65.Venla Keskinen - When a dove cry’s

66.Hele Suvanne - Unimaailmassa

67.Sanni Åberg - Obsession

68.Sofia Ketola - Helén Keller: My Soul's Birthday

69.Ava Philip - SAND

70.Aino Hyvönen - Cloud 9

71.Vilma Multisilta - "How dare you?!"

72.Corinna Jälkö - The Girl behind the mask
72. Rosa-Lina Keinonen - Shelter

n.17.00-17.30 Show ja disco soolo aikuiset

73.Polina Goldberg - Dreaming awake

74.Mette Palkoranta - The mythology of the shapeshifter

75.Catharina Grönholm - Be a lady

76.Inka Hartikainen - Dear Depression

77.Reija LaarneOf - My Youth

78.Emma Pajunen - Valo pimeän

79.Aada Lehtinen - She lonley

80.Anni Halonen - You Say

n.17.45-18.15Show duo aikuiset

81.Anni Suoknuuti ja Nita Ikonen - The magnetic forces

82.Duet Sia/ Neea Viljanen, Siriina Seitsalo - Ihminen ihmiselle

83.Catharina Grönholm & Sanni Åberg - What lies in the darkness

84.Tinka Aronpuro ja Senni Saarikko - Welcome to the jungle

85.Reija Laarne, Saana Strömberg - 2pixels

86.Aada ja Sara - Artistry

87.Elli Teinilä ja Milla Teinilä - Don't worry, be happy :)

88.Elli ja Emilia - Way down we go

n.18.15-18.20Rising Stars Aikuiset

89.Twerkalicious - Because I am a woman

90.Pt Fridas - Siipirikko

91.Disco Divas - How it's Done

n.18.25-18.40 Latin VIbes Juniorit

92.Las Flores - Misunderstood

93.Diamante - Rannalla

n.18.45-19.15 Rising Stars Juniorit

94.Pt Cocos - Valtava meri, valtaa valtameri

95.TP Unity, Circus - Meet us in the Circus

96.TP Unity, Titanic - Into the new world

97.TP Unity - Parasites

98..Show Intensive - Jokaisella pilvellä on hopeareunus.

99. 100.Show Intensive alle 15v - Lonely

100.Show Intensive 2 -  Lost
101.Masterclass Latinshow - Reggaetón de las chicas

n.19.15-19.45 Rising Stars Lapset

102.Pt Amelias - Unia Arabiasta

103.EK Junior - Välitunti

104.TP Infinity - VALOJA JA VARJOJA

105.Baletti- ja Tanssistudio Teija Suova - Tsirp, Tsirp!

106.Sirut - Serious Business

107.Zirkoni - Tanssijalkaa vipattaa

108.Hohde - Kevät perhosen silmin

109.SDE Sweet team - Sde sweet team

n.19.45-20.15Minit

110..Nuput - Aalloissa

111. Iida - Hair up

112. Iina Frey ja Vilma Lilius - The world of avatar

113.EK Minit - Butterfly

114.Pinka Timoskainen & Mea Nissinen - Electrick Girls

115.Razzmatazz Minikids - Locomotion

116.Koulutusryhmä Pionit - Hiiret ruokaa etsimässä
117. MINIT (JujuDance) - Tähtikuoro

Palkintojenjako n. klo 20.45-21.00