Dance & Show 13.12.

Huom. Kilpailun aikataulu voi muuttua. Seuraathan kilpailua instagramissa @danceandshow2020 muutosten varalta!

n.11.00-11.15 Showcase - kaikki ikäluokat, ei arvioida top-järjestystä

1.Pohjantähdet - Pihkattaret

2.Adanzat / Raision Pyryt - Mä elän

3. Attitude People - Draw The Line

n.11.15-11.35 Show pienryhmä lapset

4.Dance Impossible - New year new beginning

5.SpinelliJ2157 - Mystinen galaksi

6.Supernova - Rapujen juhla

7.Team Evie - Karkki vai kepponen!

8.Team Kristelle Meerkats - Mangustit

n.11.40-12.40 Show pienryhmä juniorit

9.Jade Teens trio - Pastels & Poems

10.Razzmatazz Aaria - What story tells

11.Prime3 - Language -  Human Communication

12.PrimeK Juniors - unity

13.NTA Juniors - Minä jään

14.Kuopion Tanssistudio - Set Free

15.Kuopion Tanssistudio - Missing You

16.De DansElle - Table for 7

17.De Danse Belle - Water's falling

18.Sun+ junnut - Welcome to wonderland

19.Hyrinä - Viimeiset venetsialaiset

20.TP Unity - Trapped in my mind

21.Attitude Junior Dancers - Little White Lies

22.Attitude Junior Company - My Path

23.Mintut - Painajainen / Two Faced

24.Team Emelii - Signs Of Water

25. A.M. Dance EK1 - Together We could make A kingdom where love would be a law

n.13.00-13.45 Show pienryhmä aikuiset

26.Askelkollektiivi Indigo - 2030: Catching the last bird of the world

27.Edc dancers - 17th century witch hunt

28.DA Divergent - Vieraalla maalla

29.Korallit - On elämä laina

30.PRIME - The table is prepared for you...

31.PRIME - TEAM K - ICON

32.NTA - Greedy

33..contemp. - Hypnosis

34.Attitude Dancers - Ode to Rythm

35.Attitude Adults - The Edge

36.De Danse Etoiles - Can I come home?

37.Kuopion Tanssistudio - Wait for Me

38.Tulihelmet - Musical chairs

39.Sun+ - The power of sapphire
40. All Stars- Show me your burlesque

n.14.00-14.30 Show / Latin ryhmät A2

41. Attitude Ladies -  The Untold

42.CUT Dancers - Struggling mind

43.Prime S - Odotustila

44.Show Ladies - Are we safe on this planet?

45.Prime Airlines - In the Air

46.JuJu Dance Aikuiset - My name is Botox, Jane Botox

47.Les femmes de Wimma - The Ghost Moments for the last time
48. Show - Mambo
49. Las Mujeres - Seuraava paikka

n.15.00-15.30 Show muodostelma lapset

50.Dance Up Kids - Leipuri se rullaa taikinasta pullaa

51.Kristelle - Where's Waldo - Missä Vallu?

52.Evie - Olen matkalla!

53.JuJu Dance/ Hemulit - Taikurin kaverit karkuteillä

54.Baletti- ja Tanssistudio Teija Suova - Yhdessä

55.Revontulet - Maitolaiturilla

56.Solina - Huiskin haiskin harlekiinit
57. Razzmatazz Kids - Twinkle Twinkle
58. Razzmatazz Kids 2 - Fame

n.15.40-16.10 Show muodostelma juniorit

59.Attitude Juniors - Alfred Hitchcock: The Birds

60.De Danse Juniors - Daughters of the moon - Kuun tyttäret

61.Prime Juniors  - TurkuIkimetsä

62.Dance Up Juniors  - Itikkajahti

63.Prime'S Juniors - Little girls dream

64.JuJu Dance Junnut - Tusina sisaruksia

65.Emelii - What a family!
66. Kastehelmet - What is love?

n.16.15-16.30 Show muodostelma aikuiset

67. .contemp. - Gratification

68.  Velocés - BurnOut

69.  Violat - Hiekkalaatikolla

Palkintojenjako n.17.00-17.15