8.20-10.20SHOW PIENRYHMÄ JUNIORIT

1.Attitude Juniors – Welcome to my restaurant

2.Primejuniors – In the wheel of fortune

3.Razzmatazz Allegra – Maybe one day we´ll meet again

SHOW MUODOSTELMA JUNIORIT 10.20-11.10

1.Razzmatazz Junnutiimi – When the night comes

2.Razzmatazz Juniors – The Illusionist

3.Team K – Sculptures – Veistokset

SHOW PIENRYHMÄ LAPSET 11.35-12.25

1.StepUp MiniKids – Orpojen kapina

2.Razzmatazz Aida – Virtaset

3.Wimma Academy Kids – Arki on juhla

SHOW MUODOSTELMA LAPSET 12.40-13.05

1.Razzmatazz Kids – Aavelaiva

2.Razzmatazz Kids 2 - Kuuma peruna

3.Juju Dance Kuopio – The Power of The Horns

MINIT 13.15-13.25

1.Razzmatazz Minit – Korallikalat

1.Koulutusryhmä Pionit – Syksyn Lehdet

13.35-13.50 STREET SOOLO LAPSET

1.Olivia Airaksinen – Yep, yep

2.Aava Järvinen – Let´s move!

3.Seela Penttilä – Jiggy vibes

STREET DUO LAPSET 13.50-14.05

1.Menni Kuivanen, Ine Bjurström - C'mon!

2.Enni-Li Nylund, Iris Kurki - Boom

3.Jade Virtanen, Kerttu Wallin - Mieluummin liikaa

 

STREET PIENRYHMÄ LAPSET 14.10-14.30

1.Razzmatazz Alfa-Ooh Wee!

2.TR UC SPARKS - Slide´n rollin

3.TR UC minit-Chilibeans

 

STREET MUODOSTELMA LAPSET 14.35-15.00

1.ZZ Kids - Let´s Surf!

2.Sun+ Skidit - Tunnelma nousee!

3.TR UC Form Kids - Jumpers

 

STREET DUO JUNIORIT 15.25-15.35

1.Saaga Ahvenharju, Alissa Heino - Gettin´in the Flow

2.Rebecca Ryöppy, Sira Tamminen - This beat

3.Lotta Nurmi, Hilda Lemetti - Fly as us

 

STREET PIENRYHMÄ JUNIORIT 15.35-16.00

1.TR UC Rocks - Pako

2.TR Urban Crew - Like a rollercoaster

3.BreaKings - Beats to the rhythm

 

STREET MUODOSTELMA JUNIORIT 16.00-16.10

1.TR UC Form - I am Loyal

2.Wimma Street Dance Team Juniors - Movie Night

3.7th Street Crew-Pelkkää kredii

 

LATIN RYHMÄT LAPSET/JUNIORIT 16.15-16.35

1.TKV Latin Show Juniors - Moving Company

2.Fuego - New Year´s Eve

3.Las Mariposas - Learning different dance styles is fun

 

LATIN A1 17.15-17.40

1.Mangos-Dancing flames

2.Shadows of Lunddance-Pa Mis Muchachas

3.Salsastudio Formation - Don´t Wake the Baby

 

STREET A1 17.40-18.00

1.Lappeenranta-Like that!

2.Miss Mechanics-Fit and fun!

3.TKV Unity-Let's Go!

 

LATIN A2 18.00-18.30

1.Las Candelas-Eyes on the Ball

2.Grande Mamas-Latin Swag

3.TKV Adults Group-Oriental atmosphere

 

STREET A2 18.30-18.50

1.ZZ Boom-Now and later

2.ZZ Leidit-SpaceXploration

3.ZZ Groove-Check It

 

SHOW RYHMÄT A2 18.50-19.35

1.Attitude Ladies-DIVISION

2.Razzmatazz Amora-Homeless

3.PRIME´S-Last Birds

 

SHOW PIENRYHMÄT A1 19.50-21.00

1.StepUp Iltahuuto - Himmetä ei muistot koskaan saa

2.Razzmatazz Auri - Waiting Room

3..contemp.- My Own Land

 

SHOW MUODOSTELMAT A1 21.00-21.15

1.Attitude Dancers - Automation

2.Tanssiryhmä Razzmatazz - Prisoners of the Desert

3.Team K - Beneath The Surface- Pinnan alla

TANKOTANSSI RISING STARS SOOLO JUNIORIT 8.30-9.05

1.Iira Piispa-Hijo de la luna

2.Emma Aro-Koivisto -Beginning of my Journey

3.Inka-Amanda Ylimäki -There is something good in everything

TANKOTANSSI RISING STARS SOOLO LAPSET 9.10-10.00

1.Vilma Takala-Miss Impossible

2.Nella LaanniemI-Believer

3.Ellen Tallgren-Epäröimättä hetkeäkään

 

TANKOTANSSI RISING STARS AIKUISET 10.15-10.45

1.Saga Santonen-I'll get over you

2.Tiia Jordan-Talking In Your Sleep

3.Suvi Johannala-powerful

 

TANKOTANSSI RISING STARS DUO LAPSET 10.50-11.05

1.Nella Laanniemi,Ellen Tallgren-A Sky Full of Stars

2.Minea Saarela,Lini Kokkarinen-Ystävykset

3.Lilja Pyykkö,Ronja Poikela-Best Friends

 

TANKOTANSSI RISING STARS DUO JUNIORIT 11.10-11.20

1.Iira Piispa, Vilma Takala - Unstoppable

2.Minea Jokivirta, Aino Nikkanen - Stronger than ever

TANKOTANSSI PRO SOOLO AIKUISET 11.25-11.50

1.Kaisa Jykelä-Piece of My Childhood

2.Mira Sippola-Itsensä vanki

3.Ida Klaus-Suru on kunniavieras

 

TANKOTANSSI SOOLO AIKUISET2 PRO +31-V 11.55-12.20

1.Marika Hongisto-Let’s Play

2.Laura Hirva-TwentyTwenty Too

3.Marika Hillgrén-Rakkaus ei vaikene

 

TANKOTANSSI SOOLO AIKUISET2 RISING STARS +31-V 12.25-12.35

1.Tytti Lindberg - Maleficent

2.Nina Suni - Romeo & Julia

3.

 

TANKOTANSSI SOOLO JUNIORIT PRO 12.40-12.50

1.Kerttu Lehto -love you twice

2.Nenna-RosieTheRiveter2.0

3.

RISING STARS RYHMÄT 14.30-14.55

1.DCA Shine - Dreaming Awake

2.Disco Divas - Watch Me Dance

3.Laty Aldiana - Koskemattomat

 

SHOW SOOLO LAPSET 15.00-15.40

1.Patricia Siira-Playing games

2.Selma Tienvieri-Am I still a child or is this my youth

3.Minessa Kullberg-I Can See You Shining

 

SHOW DUO LAPSET 15.45-16.20

1.Patricia Siira-Minja Matikka-Copy that copycat

2.Hilma Lenkkeri, Anni Eskelinen-Työn iloa

3.Alissa Virta-Aino Arnala-In the shadows

3. Emilia Raiskila - Yellow moon

 

SHOW SOOLO JUNIORIT 2006-2007 16.45-17.40

1.Mea Komulainen-Ovethinking kills your happiness

2.Nora Ketola-EXTRATERRESTRIAL

3.Valma Korpela-When you're young

 

SHOW SOOLO JUNIORIT 2008-2009 17.45-18.45

1.Mette Honkala-When We are Born

2.Venla Keskinen-London 1940 - time to flee

3.Sanni Aaltonen-It all starts with a dream

 

SHOW DUO JUNIORIT 18.50-19.50

1.9.Veera Pullinen-Iida Nordlund-Kuulee mutta ei kuuntele

2.20.Nora Levänen-Kira Pukkila-You ain't never had a friend like me

3.24. Mette Honkala, Paula Korhonen-Lead the way

 

SHOW SOOLO AIKUISET 20.10-21.10

1.18.Reija Laarne-This is now and that was then

2.14.Helmi Kantola-Perfect... or not

3.6.Wenla Kurvinen-Pohjanneito

SHOW DUO AIKUISET
1. Aava Latokartano, Saara Savolainen - Iho
2. Reija Laarne, Saana Strömberg  Untitled moment

3. Emma Pirinen, Aino Rönkkä - Espair