TOUKOKUUN KILPAILUN OSALLISTUJALUETTELO.
TARKISTATHAN TIETOSI JA SARJASI!


OSALLISTUJALUETTELO (KYSEESSÄ EI OLE ESIINTYMISJÄRJESTYS EIKÄ KILPAILUJÄRJESTYS. LOPULLINEN ESIINTYMISJÄRJESTYS JA AIKATAULU JULKAISTAAN LÄHIVIIKKOINA.) LÄHETÄTHÄN MUSIIKIN 1.4. MENNESSÄ DANCEANDSHOWMUSIIKIT@GMAIL.COM. MIKÄLI ESITYKSESI PUUTTUU LISTASTA TAI SIINÄ ON VIRHEITÄ, OLETHAN MEIHIN YHTEYDESSÄ. PIAN NÄHDÄÄN!


 

MINIT

1.Razzmatazz Minit - Korallikalat - Tanssistudio Razzmatazz - Sara Kortelahti, Enja Mörsky


SHOW SOOLO LAPSET
1.Patricia Siira-Playing games-StepUp School-Netta Rekomaa

2.Fiona Walther-Liekki-Dance Art-Roosa Ijäs

3.Minessa Kullberg-I Can See You Shining-UMC - Dance Studios-Liisa Tirkkonen

4.Miia TapiaCotrino-Boo The Little Tiger-Energy Dance Center-Sandra Sirviö

5.Jessina Kari-Under the stars-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä, Enja Mörsky

6.Minea Mörsky-Synttäriaamu-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä, Enja Mörsky

7.Selma Tienvieri-Am I still a child or is this my youth-StepUp School-Sanni Järveläinen

8.Alissa Virta-Hei tulevaisuuden minä!-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä ja Mirka Hietanen

9.Aino Arnala-Golden Memory-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä

10.Nea Saloranta-Tuulen kuljettama-Tanssistudio dance art-Roosa Ijäs

11.Mea Nissinen--JuJu Dance Kuopio-Peppi Timoskainen ja Johanna Luomala

12.Mea Nissinen--JuJu Dance Kuopio-Peppi Timoskainen ja Johanna Luomala

13.Saima Halonen-Koditon-Tanssikoulu 1st Step-Dany Reiner-Salonen

14.Jasmin Korhonen-Köynnös-Tanssistudio Dance Art- Minni Arposuo-
15. Emilia Raiskila-Studio Move-Kimberly Idigpio


SHOW DUO LAPSET

1.Alissa Virta-Aino Arnala-In the shadows-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä ja Enja Mörsky

2.Stella Kolkkinen-Venla Jarva-Nuorallatanssijat-Tanssistudio Razzmatazz-Riina Lampinen

3.Pihla Pasanen-Helmi Pirinen-Alone with you--Emma Pirinen

4.Miisa Helén-Fanni Shonen-Queens of Belleville-Tanssikoulu TR Studio-Tiia Redsven-Heino

5.Elle Riiali-Stella Nevala-Morning Glory-Dance Actions-Mira Aho

6.Hilja Natunen-Kerttu Jäkälä--JuJu Dance Kuopio-Peppi Timoskainen ja Johanna Luomala

7.Alessia Vepsä-Selma Tienvieri-Mind over matter-StepUp School-Netta Rekomaa

8.Venla Salonen-Anni Gonçalves-Kiire!-StepUp School-Netta Rekomaa

9.Patricia Siira-Minja Matikka-Copy that copycat-StepUp School-Netta Rekomaa
10.
Emilia Leppälä, Lumi Saraste-Mysteerin jäljillä
11.Hilma Lenkkeri, Anni Eskelinen-Työn iloa


SHOW PIENRYHMÄ LAPSET
1.Razzmatazz Aile-can´t sleep-Tanssistudio Razzmatazz-Riina Lampinen, Siiri Röyskö

2.Razzmatazz Aida-Virtaset-Tanssistudio Razzmatazz-Enja Mörsky, Aino Rönkkä

3.Razzmatazz Anelma-Melukylän lapset-Tanssistudio Razzmatazz-Eja Mörsky, Aino Rönkkä

4.Tr Show Stars-Siivouspäivä!-Tanssikoulu TR Studio-Tiia Redsven-Heino

5.Prime Kids Turku-Viidakossa / In the jungle-Studio Move Turku-Varpu Allenius

6.StepUp MiniKids-Orpojen kapina-StepUp School-Netta Rekomaa

7.Wimma Academy Kids-Arki on juhla-Tanssikoulu Wimma-Noora Luoma

8.Nuput-The Corny Collins Show-Akaan Tanssistudio Petite Ballerina-Nina Lassinen, Jenna Kuivamäki

9.TR Show minit-Auringonkukkapellolla-Tanssikoulu TR Studio-Tiia Redsven-Heino

10.Dance Actions ArtKids-Art of Colours-Dance Actions-Kerttu Peiponen & Mira Aho

11.Dance Actions Kids-Mousetrap!-Dance Actions-Kerttu Peiponen & Mira Aho

12.TR Show Kids-Circles of Shamans-Tanssikoulu TR Studio-Tiia Redsven-Heino ja Reetta Wahlman

14.De Danse Ayla-Anastasia-Studio De Danse-Susanna Isotalo

15.StepUp Kids-Pyöräverstas-StepUp School-Sanni Järveläinen

16.Koulutusryhmä Pionit-Syksyn Lehdet-Tanssikoulu 1st Step-Dany Reiner-Salonen

17.Razzmatazz Aava-Ensilento-Tanssistudio Razzmatazz-Riina Lampinen


SHOW MUODOSTELMA LAPSET
1.Dance Actions Kids-Swinging Stones-Dance Actions-Kerttu Peiponen, Mira Aho

2.Novastars-Haamuja metsästämässä-Musiikkiopisto Arkipelag-Nadja Wuolio

3.Razzmatazz Kids2-Kuuma peruna-Tanssistudio Razzmatazz-Riina Lampinen, Enja Mörsky, Siiri Röyskö

4.Razzmatazz Kids-Aavelaiva-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä, Enja Mörsky

5.JuJu Dance Kuopio--JuJu Dance Kuopio-Johanna Luomala

6.DA Nuput-Not Functioning-Tanssistudio Dance Art-Roosa Ijäs

7.DA Murut-Tunturin lapset-Tanssistudio Dance Art-Minni Arposuo

8.Razzmatazz Minikids-Etsintätoimisto-Tanssistudio Razzmatazz-Lampinen Riina, Enja Mörsky

9.Dance Up Kids-Bluecapegirls-Dance Up Academy-Sini Muranen


SHOW SOOLO JUNIORIT(2006-2007)

1.Ida Tötterman-Remembering.. surviving a hurricane-Energy Dance Center-Sandra Sirviö

2.Emmi Kuhmonen-Error 404-Tanssistudio Dance Art-Roosa Ijäs

3.Hele Suvanne-Four Walls-Studiomove Turku-Varpu Allenius

4.Miila Boucht-Punottu juoni-DanceArt Hyvinkää-Roosa Ijäs

5.Annu Jokinen-Ramppikuume-Tanssistudio Dance Art-Roosa Ijäs

6.Demi Hellsberg-La tauromaquia-Musiiikkiopisto Arkipelag-Nadja Wuolio

7.Sonja Peevo-Hellogoodbye-Dance Art-Roosa Ijäs

8.Karoliina Kiiskinen-Rikonkon kaavan?-Tanssistudio Dance Art-Roosa Ijäs

9.Taimi Laine-Astronaut-Musiikkiopisto Arkipelag-Nadja Wuolio

10.Vanessa Vainio-the silent sound of loneliness-Energy Dance Center-Sandra Sirviö

11.Raakel Anttila-Exactly-Dance art-Roosa Ijäs

12.Emilia Toivonen-Best regards, Our sea-Studio Move Turku-Varpu Allenius

13.Valma Korpela-When you're young-Studio Move Turku-Varpu Allenius

14.Lilli Laitila-My fire-Tanssikoulu TR Studio-Reetta Wahlman

15.Nora Ketola-EXTRATERRESTRIAL-Attitude Helsinki-Tiia Lehtinen

16.Miira Jethani-Vaisto-Tanssistudio Dance art-Roosa Ijäs

17.Gerda Stillman-Arbeit macht frei-Energy Dance Center Inkoo-Sandra Sirviö

18.Vivian Tarkki-The Final Chapter-Studio Move-Kimberly Idigpio

19.Mea Komulainen-Ovethinking kills your happiness-Itsenäinen tanssija-Mea Komulainen

20.Raakel Anttila-Exactly-Dance Art-Roosa Ijäs

21.Mette Honkala-When We are Born-Studio Move-Kimberly Idigpio

SHOW SOOLO JUNIORIT(2008-2009)

1.Matilda Onikki-Morning meeting-Tanssistudio Razzmatazz-Mirka Hietanen

2.Iiris Sundström-One last moment of the past-Tanssikoulu 1st Step-Anna Salonen

3.Lumia Holopainen-Phoenix Bird-Energy dance center Inkoo-Sandra Sirviö

4.Effi Kohtala-Äidin kädet-Tanssikoulu Wimma-Sara Harjamäki

5.Vivian Keränen-fantastic beasts-Energy dance center-Sandra Sirviö

6.Anni Miettinen-Life is mine, I live it my way-Dance Actions-Mira Aho ja Kerttu Peiponen

7.Sanni Erlin-Virtaavan veden voima-Tanssikoulu A.M. Dance-Silja Saarinen

8.Sirppu Särkkä-"The inside war"-Eelä-Savon tanssiopisto-Sirppu Särkkä

9.Aino Byde-Ocean-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä

10.Fanni Joenmaa-Save Beloved Baltic Sea-Dance Actions-Mira Aho ja Kerttu Peiponen

11.Venla Keskinen-London 1940 - Time to Flee-Studio Move-Karla Keinonen

12.Sanni Aaltonen-It all starts with a dream-Tanssistudio Razzmatazz-Mirka Hietanen

13.Julia Tolvanen-Should I borrow it?-Dance Actions-Mira Aho

14.Emilia Pohjalainen-Tweet, tweet, tweet-Musiikkiopisto Arkipelag-Nadja Wuolio

15.Saima Teronen-Beyond My Mind / Mieleni ulkopuolella-Dance Actions-Nea Eklund

16.Stella Ake-Stranger then Strange-Musiikkiopisto Arkipelag-Nadja Wuolio

17.Aino Miiluniemi-Rock the Stage-Musiikkiopisto Arkipelag-Nadja Wuolio

18.Aino Kirjonen-Day dreamer-Tanssikoulu 1st Step-Dany Reiner-Salonen

19.Lotta Bergman-My name is...-Musiikkiopisto Arkipelag-Ellen Kronberg, Solveig Ekholm

20.Lina Nygrén-Pirate girl-Musiikkiopisto Arkipelag-Solveig Ekholm

21.My Wennström-Titanic-EDC INKOO-Sandra Sirviö

22.Lotta Leppälahti-Frida-Attitude Helsinki-Kristina Norri Seuranen


SHOW DUO JUNIORIT
1.Emma Saxlund-Lilia Pihkala-Tanssi egoni kanssa-Dance Art-Roosa Ijäs

2.Susanna Mönkkönen-Iida Harju-Marble play-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä ja Enja Mörsky

3.Lila Kuoppala-Viia Pitkänen-Jekku-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä, Enja Mörsky

4.Vilma Kivelä-Elsa Lenkkeri-Ruska - Autumn colours-Tanssistudio Razzmatazz-Siiri Röyskö / Aino Väljä

5.Emilia Toivonen-Valma Korpela-Constant Competition-Studio Move Turku-Varpu Allenius

6.Lotta Bergman-Aino Miiluniemi-Twisted Sisters-Musiikkiopisto Arkipelag-Nadja Wuolio

7.Jenna Saarikko-Ana Preoteasa-Polar Opposites-Attitude Helsinki-Tiia Lehtinen

8.Menni Vehviläinen-Eira Vuoksimaa-Loitsu-StepUp School-Sanni Järveläinen

9.Veera Pullinen-Iida Nordlund-Kuulee mutta ei kuuntele-Tanssistudio Dance Art-Roosa Ijäs

10.Meeri Nurmi-Enni Lintunen-The truth is not there-Tanssikoulu KMDance-Enni Lintunen ja Meeri Nurmi

11.Olivia Arposuo-Ilona Hämäläinen-Viimeinen kesäpäivä yhdessä-Tanssistudio Dance Art-Minni Arposuo

12.Vivian Tarkki-Julianna Hellman-You’re the one I adore-Studio Move-Karla Keinonen

13.Emilia Pohjalainen-Stella Ake-Tanssitko kanssani?-Musiikkiopisto Arkipelag-Katariina Gonzalez

14.Iiris Sundström-Aino Kirjonen-If you could change anything about your body what would it be...-Tanssikoulu 1st Step-Anna Salonen

15.Elli Eskola-Lotta Leppälahti-All you need to do is listen-Attitude Helsinki-Kristina Norri Seuranen

16.Salma Heiikkinen-Emilia Laitinen-UGLY-Attitude Helsinki-Kristina Norri Seuranen

17.Ella Heiskanen-Minja Hannukainen-After all, the memory remains-JuJu Dance Kuopio-Johanna Luomala, Ella ja Minja

18.Ellen Toikkanen-Unna Laiho-Best friend.. Until you didn't care-Tanssikeskus Citydance-Milla Lassila ja tanssijat

19.Eerika Autero-Jemina Järvinen-Liittouma-Tanssistudio Dance Art-Roosa Ijäs

20.Nora Levänen-Kira Pukkila-You ain't never had a friend like me-Baletti- ja Tanssistudio Teija Suova-Riina Husgafvel

21.Matilda Onikki-Sanni Aaltonen-I'm glad we crossed paths-Tanssistudio Razzmatazz-Mirka Hietanen, Jessi Palovaara

22.Lumi Ahokas-Stella Nevala-There is two sides to every story-Tanssistudio Razzmatazz-Mirka Hietanen
23.Venla Eskelinen, Jessina Kari-It's raining-Razzmatazz-A.ino Rönkkä ja Enja Mörsky
24. Mette Honkala, Paula Korhonen-Studio Move-Kimberly Idigpio


SHOW PIENRYHMÄ JUNIORIT

1.Wimma Juniors Ek-Accept me for who I am because this all I can be-Tanssikoulu Wimma-Jessi Palovaara

2.JuJu Dance Kuopio/SDT-Tired of being played-JuJu Dance Kuopio-Peppi Timoskainen

3.De DansElle-Holding breathe-Studio De Danse-Susanna Isotalo

4.Danceg1rls-Tyhjä paperi-Musiikkiopisto Arkipelag-Katariina Gonzales

5.DA Kiteet-Muisto vapaudesta-Tanssistudio Dance Art-Minni Arposuo

6.Attitude Teens-Herd-Attitude Helsinki-Sara Niiranen

7.TR Show Juniors-Voilà, qui je suis!-Tanssikoulu TR Studio-Reetta Wahlman

8.DA Spovers-Aarnimetsän syleilyssä-Dance Actions-Nea Eklund Mira Aho

9.Jukolan Jussit-Voimalla seitsemän!-Dance Actions-Nea Eklund ; Mira Aho

10.Attitude Juniors-Welcome to my restaurant-Attitude Helsinki-Iina Suomalainen

11.Edc dancers-Fix you-Energy dance center-Sandra Sirviö

12.Sirut-Class of 2022-Akaan Tanssistudio Petite Ballerina-Nina Lassinen, Jemina Pekkonen

13.Razzmatazz Anilla-Matkakuume-Tanssistudio Razzmatazz-

Aino Rönkkö, Mirka Hietanen, Enja Mörsky

14.Razzmatazz Akvarelli-Neuloosi-Tanssistudio Razzmatazz-Sara Kortelahti

15.Primejuniors-In summer we danced-Studio Move Tampere-Kimberly Idigpio

16.Mintut-Jazzmen-Akaan Tanssistudio Petite Ballerina-Nina Lassinen, Annamari Eerola, Jenna Kuivamäki

17.Danceg1rls-It`s okay-Musiikkiopisto Arkipelag-Nadja Wuolio

18.Mode Kids-Liquid light - Veden tarve-Musical Crew MODE-Martta Entonen, Esteri Seppälä, Petra Myllyperkiö

19.KMDance Noviisit-Life comes in waves-Tanssikoulu KMDance-Kati Hallio, Mia Nummila

22.Prime Allenius PR-Electricity-Studio Move Turku-Varpu Allenius

23.Dance Actions Unio-The Mysterious Story-Dance Actions-Kerttu Peiponen

24.Primejuniors-In the wheel of fortune-Studio Move Tampere-Kimberly Idigpio

25.Razzmatazz Allegra-Maybe one day we´ll meet again-Tanssistudio Razzmatazz-Mirka Hietanen, Aino Rönkkö

26.Danceg1rls-I like your style-Musiikkiopisto Arkipelag-Ellen Kronberg, Solveig Ekholm

27.Razzmatazz Amira-Ghosts of the past-Tanssistudio Razzmatazz-Jessi Palovaara

28.Dance Up Juniors-Vapauta Itsesi-Dance Up Academy, Nina Heino-Nina Heino
29.
Polaris Dance Crew-Next Generation-Etelä-Savon Tanssiopisto-Jutta Kaikkonen
30.Danceg1rls-Master Heroes-Musiikkiopisto Arkipelag Parainen-Nadja Wuolio


SHOW MUODOSTELMA JUNIORIT

1.Wimma Juniors-Muuttolinnut-Tanssikoulu Wimma-Jessi Palovaara

2.Prime Allenius-Sittenkään yksin-Studio Move Turku-Varpu Allenius

3.Dance Actions Juniors-Magic Around Us-Dance Actions-Kerttu Peiponen

4.Pro Teens-Jos ei olisi mitään-Tanssistudio Dance Art-Roosa Ijäs

5.DA Showdancers-Lost - Eksyksissä-Dance Actions-Mira Aho

6.KMDance Juniorit-Sand Dunes-Tanssikoulu KMDance-Kati Hallio, Mia Nummila

7.De DansEnsemble-s´entrelacer-Studio De Danse-Susanna Isotalo

8.Team K-Sculptures - Veistokset-Studio Move Tampere-Kimberly Idigpio

9.Attitude Juniors-Checkmate - Shakkimatti!-Attitude Helsinki-Kimberly Idigpio

10.Razzmatazz Juniors-The illusionist-Tanssistudio Razzmatazz-Enja Mörsky, Aino Rönkkä

11.Razzmatazz Junnutiimi-When the night comes-Tanssistudio Razzmatazz-Mirka Hietanen, Aino Rönkkä

12.Dance Up-Girl Tribe-Dance Up Academy-Julia Van Camp
13.Sun+ Minit  Nyt on lähtö - Sun Tanssistudio - Kaisa Strandman


SHOW SOOLO AIKUISET
1.Corinna Jälkö-The Orphan-Energy Dance Center ry-Sandra Sirviö

2.Kajsa Lindström-In between-Musiikkiopisto Arkipelag-Kajsa Lindström

3.Tiia Toivonen-Spot On-Studio Move-Kimberly Idigpio

4.Emma Valkama-Kunnes tapaamme jälleen-Dance Actions-Nea Eklund

5.Catharina Grönholm-I’m not a label-Energy dance center-Sandra Sirviö

6.Wenla Kurvinen-Pohjanneito-Musiikki- ja Tanssiopisto Arkipelag-Katariina Gonzalez, Wenla Kurvinen

7.Sara Snickars-Watch-Musiikkiopisto Arkipelag-Sara Snickars

8.Inka Hartikainen-Toxic-Itsenäinen kilpailija-Inka Hartikainen

9.Tilda Simula-lost in the woods-Etelä-Savon Tanssiopisto-Tilda Simula

10.Ellen Kronberg-Pressure-Musiikkiopisto Arkipelag-Ellen Kronberg

11.Jenna Carlander-Break down to build up-Tanssistudio Dance Art-Roosa Ijäs

12.Sanni Åberg-Seven deadly sins-Energy Dance Center-Sandra Sirviö

13.Mette Palkoranta-If we can’t find it, our mind will create it-Energy dance center-Sandra Sirviö

14.Helmi Kantola-Perfect... or not-Itsenäinen-Helmi Kantola

15.Aava Aaltolainen-If I stay-Energy Dance Center-Sandra Sirviö

16.Aino Hyvönen-Melody Noir-Attitude Helsinki-Tiia Lehtinen

17.Sara Snickars-Watch-Musiikkiopisto Arkipelag-Sara Snickars

18.Tiia Toivonen-Spot On-Studio Move-Kimberly Idigpio

19.Reija Laarne-This is now and that was then-Studio Move-Eveliina Nevala

20.Iida Lehkonen-Dream, Listen-Studio Move-Kimberly Idigpio
21.Sonja Rouhento-Studio Move-Kimberly Idigpio


SHOW DUO AIKUISET

1.Helmi Kantola-Iina Salonen-Afterglow-Itsenäinen-Helmi Kantola ja Iina Salonen

2.Emmi Lampinen-Ellen Härkönen-Sun prinsessa-Tanssistudio Kotkan Hyrrät-Roosa Kääriäinen

3.Emma Pirinen-Aino Rönkkä-Espoir--Clarissa Mathlin

4.Aino-Sofia Aromaa-Elviira Seppälä-Youth-Dance Actions-Kerttu Peiponen

5.Neea Viljanen-Siriina Seitsalo-Make-Believe-Dance Actions-Tiia Kerttula

6.Aava Latokartano-Saara Savolainen-iho-Itsenäinen kilpailija-Aava Latokartano, Saara Savolainen

7.Catharina Grönholm-Sanni Åberg-Burnout-Energy dance center-Sandra Sirviö

8.Reija Laarne-Saana Strömberg-Untitled Moment-Studio Move-Joel Alalantela

9. Iida Lehkonen, Aino Partanen-Divine encounters-Studio Move-Kimberly Idigpo


SHOW PIENRYHMÄ AIKUISET

1.Astro-Kuka osaa kuulla-Tanssistudio All-Star-Jenni Rasikannas

2.Kastehelmet-Red carpet-Kokkolan Liikuntaseura Trioli-Camilla Marttila

3.Team Electe-It takes courage to bloom-Dance Actions-Kerttu Peiponen

4.Prime Allenius-Ruudun vangit-Studio Move Turku-Varpu Allenius, Elina Tienhaara

5.Edc elite-Soldier keep on walking-Energy dance center-Sandra Sirviö

6.Arkipelag danceteam-Back together-Musiikkiopisto Arkipelag-Kajsa Lindström, Mariela Westman, Sonja Sievänen, Sara Snickars

7.WA Team Wella-Tachycardia - Rytmihäiriöitä-Tanssikoulu Wimma-Noora Luoma

8..contemp.-My Own Land-Suvi Salmi Dance Company-Suvi Salmi

9.Razzmatazz Auri-Waiting Room-Tanssistudio Razzmatazz-Jessi Palovaara

10.TEAM K-News Today - a nation that isn´t broken but simply unfinished-Studio Move Tampere-Kimberly Idigpio

11.Tulihelmet-Nærmere-Trioli-Susanna Isotalo

12.Askelkollektiivi Indigo-The spider web-Itsenäinen ryhmä-Lisa Salo

13.Dance Actions Motion-Within Waves-Dance Actions-Sanna-Mari Karinki-Niskanen

14.StepUp Iltahuuto-Himmetä ei muistot koskaan saa-StepUp School-Sanni Järveläinen

15.Violat-Lohtu-Kokkolan liikuntaseura Trioli-Sara Iivonen, Nea Peltokangas

16.Danceteam-Start Walkin-Musiikkiopisto Arkipelag-Nadja Wuolio

17.FSG Dance Unit-Discovery of the Three Laws-Finlands Svenska Gymnastikförbund-Mikaela Kurula

18.De DansEunoia-Strange love-Studio De Danse-Susanna Isotalo

19.Korallit-Mitä sinusta jää-Kokkolan Liikuntaseura Trioli-Milja Ruppa

22.TR Show Blaze-Parviäly-Tanssikoulu TR Studio-Riikka Kurki

23.Razzmatazz Adea-The lost love letter-Tanssistudio Razzmatazz-Aino Rönkkä

24.PrimeDancers-Moments in life-Studio Move Tampere-Kimberly Idigpio, Karla Keinonen

25.Sun+-Hävinneen tilitys-Sun Tanssistudio-Kaisa Strandman
 


SHOW MUODOSTELMA AIKUISET

2.Team K-Beneath the Surface - Pinnan alla-Studio Move Tampere-Kimberly Idigpio

3.Attitude Dancers-Automation-Attitude Helsinki-Alicia Wegmuller

4.Tanssiryhmä Razzmatazz-Prisoners of the desert-Tanssistudio Razzmatazz-Jessi Palovaara


street soolo lapset

1.Ine Bjurström-Yeah-Tanssistudio Razzmatazz-Ine Bjurström

2.Olivia Airaksinen-yep, yep!-Razzmatazz-Olivia Airaksinen

3.Aava Järvinen-Let' move!-Tanssistudio Razzmatazz-Oma tekemä

4.Seela Penttilä-Jiggy vibes-Tanssikoulu TR Studio-Reetta Wahlman

5.Stella Kolkkinen-So Cool-Tanssistudio Razzmatazz-Stella Kolkkinen
6.Elle Törmälä-Let’s beat-Dance Actions-Kerttu Peiponen


street duo lapset

1.Morena Santos, Emilia Majuri-Just watch!

2.Aava Järvinen ja Helvi Loukasmäki-Feel the Beat

3.Emma, Iris Kurki-Boom!

4.Menni Kuivanen & Ine Bjurström-C’mon!

5.Jade Virtanen ja Kerttu Wallin-Mieluummin liikaa


street pienryhmä lapset

1.TR UC minit-open the door, we're on the floor!;-Tanssikoulu TR Studio-Tiia Redsven-Heino

2.Dance Actions Attitude-C'mon!-Dance Actions-Kerttu Peiponen

3.105 Kids Team-Yes yes yes!-105 Dance Complex Kotka-Mirka Liljeqvist, Lilja Mattila

4.Razzmatazz Kids Apila-Hooray!-Tanssistudio Razzmatazz-Sara Kortelahti

5.Razzmatazz Alfa-Ooh Wee!-Tanssistudio Razzmatazz-Heidi Hautasuo
6.TR UC SPARKS-Slide ´n rollin-Tanssikoulu TR Studio-Reetta Wahlman


street muodostelma lapset

1.Dance Actions Street Kids-Gang-Dance Actions-Kerttu Peiponen

2.BiksBoks-Get up and jump around-UVKH DANCE-Karoliina Hievanen

3.ZZ Kids-Let´s Surf!-Tanssistudio Razzmatazz-Noora Hautasuo, Sara Kortelahti

4.TR UC Form kids-Jumpers-Tanssikoulu TR Studio-Tiia Redsven-Heino

5.Sun+ Skidit-Tunnelma nousee!-Sun Tanssistudio / Kaisa Strandman
6.ZZ MiniKids - Turtles - Tanssistudio Razzmatazz - Noora Hautasuo, Sara Kortelahti


street duo juniorit

1.Rebecca Ryöppy, Sira Tamminen-This beat-Tanssikoulu TR Studio.Reetta Wahlman

2.Saaga Ahvenharju, Alissa Heino-Ilmoitetaan myöhemmin-Tanssikoulu TR Studio-Reetta Wahlman

3.Viola Varjos, Helmi Kaivonen-The One-Hip Hop House-Oona Orava

4.Lotta Nurmi, Hilda Lemetti-Fly as us-Hip Hop House-Oona Orava


street pienryhmä juniorit

1.TR Urban crew-Like a rollercoaster-Tanssikoulu TR Studio-Reetta Whalman

2.Hip Hop House Juniors-Breathe Stretch Shake-Hip Hop House-Oona Maria Orava

3.Apinalauma-Maailmanpyörä-UVKH DANCE-Karoliina Hievanen

4.BreaKings-Beats to the rhythm-UVKH DANCE-Karoliina Hievanen

5.TKV Street JuniorZ-Hit the ball-Tanssikoulu Vikman, Masi Saureen
6.TR UC Rocks-Pako-Tanssikoulu TR Studio-Reetta Wahlman


street muodostelma juniorit

1.TR UC FORM-I am LOYAL now-Tanssikoulu TR Studio-Reetta Wahlman

2.Wimma Street dance Team juniors-Movie Night-Tanssikoulu Wimma-Sara Harjamäki

3.7th Street Crew-ei vielä tiedossa-105 Dance Complex Kotka-Mirka Liljeqvist


latin ryhmät lapset/juniorit

1.Fuego-New Year`s Eve-Tanssikoulu KMDance-Kati Hallio

2.Flash-What are you looking for?-Tanssikoulu KMDance-Kati Hallio

3.Las Mariposas-Learning different dance styles is fun-Tanssikoulu KMDance-Kati Hallio

4.Tkv Latin Show Kids-Ojibwa, salainen kansa-Tanssikoulu Vikman-Emma Vikman

5.Tkv Latin Show Juniors-Moving Company-Tanssikoulu Vikman--Emma Vikman

6.Dancing Queens-Let´s start this party-Rudanco-Carita Koivula-Pukkila

latin/street ryhmät a1

1.Miss Mechanics-Fit and fun!-105 Dance Cmplex Kotka-Iris Hakulinen

2.Shadows of Lunddance-Pa Mis Muchachas-Lunddance-Marko Keränen

3.Boss Ladies-Do it with confidence-Tanssikoulu KMDance-Kati Hallio

4.Mangos-Dancing flames-Tanssikoulu KMDance-Kati Hallio, Mia Nummila

5.Alerta Roja---

6.Rumble Squad---

7.Badams Up---

8.TKV Unity-Let's Go!-Tanssikoulu Vikman - Masi Saureen
9.TKV Latin Fusion-OOTB, Out of the Box-Tanssikoulu Vikman - Emma Vikman-Tanssikoulu Vikman - Emma Vikman
10. Lappeenranta-Like that!-Lappeenrannan tanssiopisto-Mirka Liljeqvist


latin ryhmät a2

1.Azucar Blanca---

2.Las Candelas---

3.Grande Mamas-Latin Swag-Rantaperkiön Isku-Jenni Kahiluoto

4.Team Latin Spices & Divas-FREEDOM-Rudanco-Carita Koivula-Pukkila

5.TKV Adults Group-Oriental atmosphere-Tanssikoulu Vikman-Mikko Vikman

6.Ladies of LundDance-To the rhythm in your mind-LUND Dance-Marko Keränen


street ryhmät a2

1.ZZ Groove-Check It-Tanssistudio Razzmatazz-Jutta Häkkilä, Sara Kortelahti

2.ZZ Boom-Now and later-Tanssistudio Razzmatazz-Sara Kortelahti

3.105 Adults-4 minutes and then we go!-105 Dance Complex Kotka-Mirka Liljeqvist

4.ZZ Leidit-SpaceXploration-Tanssistudio Razzmatazz-Heidi Hautasuo


show ryhmät a2

1.JuJu Dance Kuopio/ Aikuiset--JuJu Dance Kuopio-Johanna Luomala

2.Attitude Flames-Itsy Bitsy...-Attitude Helsinki-Kristina Norri Seuranen

3.PRIME´S---Studio Move-Sanni Räisänen, Susanna Isotalo

4.Razzmatazz Ladies-Paparazzi-Tanssistudio Razzmatazz-Jessi Palovaara

5.Nilikat-Paras kolmesta-Itsenäinen ryhmä-Saara Mehtonen

6.Dance Up Adults-The Inner Flame in Us-Dance Up Academy-Nina Heino

7.PrimeLadies-Muisto-Studio Move-Elina Tienhaara

8.Razzmatazz Leidit-Meduusat-Tanssistudio Razzmatazz-Enja Mörsky, Sara Kortelahti

9.Attitude Ladies-DIVISION-Attitude Helsinki-Tiia Lehtinen

10.Razzmatazz Amora-Homeless-Tanssistudio Razzmatazz-Jessi Palovaara

11.PRIME´S---Studio Move-Sanni Räisänen

rising stars

1.-DCA Shine-Dreaming Awake-Tanssikoulu DCA

2.-JuJu Dance Kuopio/Junnut--JuJu Dance Kuopio

3.-Disco Divas-Watch me Dance-Kempeleen Naisvoimistelijat

4.-laty aldiana-Koskemattomat-Lahjan Tytöt

6.-Twerkalicious-Not here to please-Studio Move

7.-Studio Move Glare-Kylmät väreet-Studio Move

8.-Show intensive-Keep you near-Studio Move
9. Minit-Ilmoitetaan myöhemmin-Jujudance-Johanna Luomaala

TANKOTANSSI RISING STARS SOOLO LAPSET

1.Lyydia Lahti-Lintu-Studio Move Tampere-Henriikka Rinne

2.Vilma Takala-Miss Impossible-Studio Move Tampere-Henriikka Roo

3.Nella LaanniemI-Believer-Studio Move Tampere-Henriikka Roo

4.Ellen Tallgren-Epäröimättä hetkeäkään-Studio Move Tampere-Henriikka Roo

5.Lilja Pyykkö-My First Solo-Starline Dance-

6.Minea Saarela-Viimeinen lohikäärme-Tanssikoulu TNT Tuusula-Nita Laine

7.Meea Saarinen-ilmoitetaan myöhemmin-Studio Move Tampere-Henriikka Roo

8.Iina Puntala-Tunteet-Poledance Piagrina-Iina Puntala / Piia Henttinen

9.Unna Hämäläinen-Ilmoitetaan myöhemmin-Pole fit factory-Kristiina Kauranen

10.Tara Salmela-Ilmoitetaan myöhemmin-Studio Move-Henriikka Roo

11.Ronja Pokela-Min försä solo-Starline Dance

TANKOTANSSI RISING STARS SOOLO JUNIORIT

1.Neela Ahonen-ilmoitetaan myöhemmin-Polefit factory-Kristiina Kauranen

2. Emma Aro-Koivisto -Beginning of my Journey-Pole Muudi-Emma Aro-Koivisto

3.Iines Kopponen-ilmoitetaan myöhemmin-Studio Move-Iines Kopponen / Henriikka Roo

4.Lovisa Grekula-Elements of fire, water and wind-Fitnesse-Marika Hongisto

5.Silja Inkeri-The whole universe-Fitnesse Gym Klaukkala-Marika Hongisto

6.Iira Piispa-Hijo de la luna-Studio Move--Henriikka Rinne

7. Inka-Amanda Ylimäki -Ilmoitetaan myöhemmin-Piagrina-Tommi Ylimäki

TANKOTANSSI RISING STARS SOOLO AIKUISET

1.Saga Santonen-I'll get over you-Itsenäinen osallistuja-Marika Hongisto

2.Riina Helenius-It all ends-Rock The Pole-Riina Helenius

3.Tiia Jordan-Talking In Your Sleep-Impi Studio-Marika Hongisto, Evie Dambrauskaite

4.Suvi Johannala-powerful-Rock the pole-Suvi johannala

5.Julia Pesonen-New attitude-Tanssikoulu TNT-Julia Pesonen ja Nita Lehto
6.Heini Salmi-When the lights go out-Pole4fit-Oona Kivelä /Marika Hongisto /Heini Salmi

TANKOTANSSI RISING STARS SOOLO AIKUISET2 +31-V

1.Nina Suni-Romeo & Julia-Rock the Pole-Nina Suni

2.Tytti Lindberg-Ilmoitetaan myöhemmin-Rock the Pole Training Team-Susanna Kyöstilä

TANKOTANSSI RISING STARS DUO LAPSET

1.Lilja Pyykkö,Ronja Pokela-Best Friends-Starline Dance-Mira Sippola ja Hilla Mäkinen

2.Minea Saarela,Lini Kokkarinen-Ystävykset-TNT tanssikoulu Tuusula-Lini/Minea/ Nita Lehto

3.Nella Laanniemi,Ellen Tallgren-A Sky Full of Stars-Studio Move Tampere-Henriikka Roo

TANKOTANSSI RISING STARS DUO juniorit

1.Iira Piispa,Vilma Takala-Unstoppable-Studio Move Tampere

2. Minea Jokivirta,Aino Nikkanen-Stronger than ever-Rockthepole kouvola

TANKOTANSSI PRO SOOLO AIKUISET

1.Salli Ilmanen---Studio Move Turku-Salli Ilmanen

2.Mira Sippola-Itsensä vanki-Starline Dance-Mira Sippola

3.Nina Nyholm-Quidditch-Rock the Pole-Nina Nyholm & Susanna Kyöstilä

4.Kaisa Jykelä-Piece of My Childhood-Pole Muudi-Kaisa Jykelä

5.Ida Klaus---PowerFlow Studio-Tuikku ja Ida

TANKOTANSSI PRO SOOLO AIKUISET2 +31-V

1.Liisa Larmo-Ilmoitetaan myöhemmin-Rock the Pole-Liisa Larmo

2.Laura Hirva-TwentyTwenty Too-Pole4Fit Oy-Laura Hirva

3.Marika Hillgrén-Rakkaus ei vaikene-Itsenäinen osallistuja-Marika Hillgrén

4.Susanna Majaranta-What a Wonderful World-Pole fit factory-Susanna Majaranta

5.Marika Hongisto-Let’s Play-Pole Fit factory, Fitnesse Gym Klaukkala ja Impi studio-Marika Hongisto

TANKOTANSSI PRO SOOLO AIKUISET2 +31-V

1.Liisa Larmo-Ilmoitetaan myöhemmin-Rock the Pole-Liisa Larmo

2.Laura Hirva-TwentyTwenty Too-Pole4Fit Oy-Laura Hirva

3.Marika Hillgrén-Rakkaus ei vaikene-Itsenäinen os

TANKOTANSSI PRO SOOLO JUNIORIT

1.Nenna-RosieTheRiveter 2.0-Pole fit Factory-Nenna Parviainen / Susanna Schildt / Katri Vilppola

2.Kerttu Lehto-Ei vielä nimeä-Pole4Fit-Sanni Pietarinen

TANKOTANSSI SHOWCASE

1.Ninni Saaristo-Ilmoitetaan myöhemmin-PowerFlow Studio-Tuikku ja Ninni

2.Tiia Kohonen-Experience-Rock the pole-Tiia Kohonen

3.Tankotaivaan Enkelit-Awakening of the Warrior-Tankotaivas, koreografi Saija Pelkonen-

TANKOTANSSI SHOWCASE

1.Ninni Saaristo-Ilmoitetaan myöhemmin-PowerFlow Studio-Tuikku ja Ninni

2.Tiia Kohonen-Experience-Rock the pole-Tiia Kohonen

3.Tankotaivaan Enkelit-Awakening of the Warrior-Tankotaivas

TANKOTANSSI PRO DUO AIKUISET
1. Juliana Jantunen,Maiju Hakala-battle for victory-Wasa Vertical-Maiju Hakala, Juliana Jantunen