©2019 by Dance & Show. Proudly created with Wix.com

Dance & Show SUNNUNTAI 8.12.
Ovet auki: 7.30
Kilpailu: 9.00-20.00
Ilmoittautuminen viimeistään 1h ennen oman sarjan alkua.

9.00 Show soolo aikuiset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1. Reija Laarne - Capitalist monster
2. Saana Strömberg - INSOMNIA
3. Aino Koskivirta - ilm.myöh.
4. Kaisla Latosaari - Nothing left
5. Jenna Koistinen - Love yourself
6. Katri Vuohelainen  - IMITATION HUMAN 
7. Amanda Orpana - If travel is searching
8. Emma Pajunen - Silent storm


9.30 Show soolo juniorit
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1. Ada Rauhanoksa  - Mind full of unsaid things
2. Sanni Hirsimäki - Homeless
3. Ella Nevala - Her Dreams
4. Sara-Sofia Niemi - Afraid by the night
5. Evelia Luhtala - Try
6. Ranya Bilici - Blinded
7. Tuulia Lehikoinen - Pysyttele pinnalla
8.  Sofia Ketola - Escape
9. Nita Savela - Uneton
10. Taica Ikkala - Heart of fire
11. Lippe Kotakorpi - What are we doing to the Earth?
12. Venla Herva - LIMITLESS
13. Aino Rönkkä - Välitila - Intermediate state
14. Aino Lehtimäki - Power of the fear
15. - 2 min tauko - 
16. Tua Korpimäki - Insomnia
17. Ava Lemmelä - Girl with secrets
18. Isa Lemmelä - Siipirikko
19. Lilja Sunn - How long my friend
20. Rosa-Lina Keinonen - This is why I dance


10.45 Show soolo lapset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1. Venla Keskinen - Dark Knight
2. Anni Miettinen - To love or not to love
3. Sara Servo - Story about
4. Taru Kiimala - Another day at office 
5. Aino-Kaisa Kaksonen - Meren salaisuus

11.00 SHOW DUO LAPSET
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1. Hertta Laitinen Stella Kaitosaari   - Merirosvojen koulu
2. Alissa Virta Viia Pitkänen - Ei väsytä 
3. Taru Kiimala Siiri Korsumäki  - Poika ja ilves
4. Iida Kasanko Emma Takari - Tähdistä tehty
5. Annika Vaskio Siiri Sipilä - I will sit with you
6. Laura Louekari Sointu Piippo - Taidemaalarit


11.25 SHOW DUO JUNIORIT
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1.Venla Keskinen Roosa Palomäki - AREA 51 - What are they hiding?
2.Kira Hakio Jutta Pöntinen - Next to a stranger
3.Mandi Kokko Stella Mäntyniemi  -  Your space, mine
4. Juuli Mäkelä Sanni Tuisku - Battle for the Dreamcatcher
5. Lulu Pentti Sofia Le - Ajantekijät
6. Aino Junttila Anniina Junttila - Happy feet
7.Nita Savela Pihla Tiensuu - Pako
8. Aino Lehtimäki Viivi Kangas - Fast and fun
9. Aina Kääriäinen Heta Immonen - An evening in Agrabah
10.Nelli Arposuo Emilia Jamsen - ZIPLINE
11. Veera Winqvist Stella Malm -  Tuolileikki
12. Ronja Räisänen Frida Raunio - Powerplay
13. Tua Korpimäki Ava Lemmelä - Dream catchers 
14.  Roosa Mikkola Emma Pirinen - Uncontrolled


12.20 SHOW DUO AIKUISET
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1.Reine Antonio Ava Philip - UGLY
2.Ruska von Konow Hanna-Liis Ostonenen - Only the winds
3.Lila Pirilä Milja Ahola - ASSASSINATION / SALAMURHA
4.Heidi Nurmi Elli Luovila -  Maanantai 
5. Mea Rusanen Elina Tuomi  - When the heart leads the brain must follow


PALKINTOJENJAKO


13.15 Minit ryhmä
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1.razzmatazz minikids - Hippa
2. Hip Hop House Kidz - Ain tanssien työtäs tee


13.25 Pienryhmä Lapset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1. TR EK Kids - Look-a-like contest
2.Primekids - Departures
3. DN Show Stars  - Alkaa sataa lunta 
4. TPL aallot - Aallokko
6. Aksut - Omenavarkaissa
7. De Danse kids - Yksin saaressa

 


13.55  Muodostelma lapset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1.Razzmatazz Kids - Best day ever 
2. EK1/Allut - Discoon kanssani?
3. KMDance Illusion - Nuottien opettelua
4.Oxalia - Ötökän elämää 
5. Razzmatazz Kids 2  - Ystävyys


PALKINTOJENJAKO


14.30-15.00 PRO
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK


1. Iris Hakulinen, Jenni Palvimo
2. Jesse Vaskela 
3. Razzmatazz Junnutiimi
4. Noora Moberg
5. Vera Seppälä, Elsa Mäenpää
6. ilm.myöh.
7. ilm.myöh.


15.00-16.20 Pienryhmä juniorit
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK
1.Prime3 - HOLLOW 
2.PrimeJuniors -  LIFEBOAT
3.De Danse Lumiere - Platform 8.
4. TR EK Effect -  Ote
5. De Danse Belle - Reflections
6. Aurelia - Siskosota
7.Razzmatazz Aalo -   Käännekohta
8.Razzmatazz Aura - Who´s that in the looking glass?
9. Jade pienryhmä - Attitude for tomorow-  Future in my hands
10. Team Alien - Kaveri karkuteillä
11. KRVDance Academy EK3 - a game
12. KMDance Elite - PHOTO BOOTH
13. NTA juniors -  Crazy little fools
14. Team Emelii - Pelimania / Win big lose bigger
15. Lilie - Pikku prinssin seikkailu
16. Danzare - Sukellus 
17. TPL clownit - Clowns
18. Korallit - Vaikeaa ilman sua
19. DA Envision - Connection
20. Sun+ Junnut - Castaway

21. TPL hermosolut - The Information Network


PALKINTOJENJAKO

17.00-17.30 Pienryhmä Aikuiset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK
1. Uusikuut - Part of something bigger
2. Prime´S - Ladies room
3. Tulihelmet - The Protest
4..contemp. - Veins
5.Razzmatazz Anonymous - We are before, not anymore..
6. Team Moonlight Sieben  - The Wall
7. Team Moonlight Ninjas - The Hostige
8. NTA - Misfits
9.De Danse Ètoiles - Meet me in the middle
10. Primedancers - IN IT, ON IT, AROUND IT

17.35-18.20  Muodostelma Juniori
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK
1. PrimeJuniors - RED CROSS - PUNAINEN RISTI
2. Mirella -  The end of the world?
3. Kastehelmet - Tsunami
4. De Danse Juniors - Silent water´s 
5. Team Sunlight - Lighthouse (guide you home...)
6. Jade Juniors - Life is a quilt, memory is the seamstress
7. Anterot  - Näkymättömäksi kosketetut
8. KMDance Illusion - FREE SPIRITS
9. KMDance Mystic - JUST BREATH
10. RNv United - Erilaisten ihmisten sirkus
11. Emelii X - Generation Z


PALKINTOJENJAKO


18.50-19.10 Muodostelma Aikuiset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK
1. PRIMEDANCERS - DISTRIBUTION OF GESTURES
2. PrimeLights - Earn it
3. E Kollektiivi - No longer there
4. Tanssiryhmä Razzmatazz - Can you hear me?
5 .contemp. - A List Of My Problems

19.15 Aikuiset2 Muodostelma
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1.  Prime Ladies - (all the single) Ladies

2. TPL Ladies  - Do they read Vogue in Venus?

19.25 Aikuiset 2 Pienryhmä
1. Seven Stars - Welcome to our circus!
2. Tsubut - Edelleen jonossa
3. Belly Riot - Creatures of the Sea
4. Prime´S  - About the love and madness in us

19.40 Aikuiset3
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA
1. A-Klubi - Pruuuuit

2.  Sisters in Sync  - Polte


PALKINTOJENJAKO