©2019 by Dance & Show. Proudly created with Wix.com

Dance & Show SUNNUNTAI 8.12.
Ovet auki: 7.30
Kilpailu: 9.00-20.00
Ilmoittautuminen viimeistään 1h ennen oman sarjan alkua.

9.00 Show soolo aikuiset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SUVI SALMI,  JOEL ALALANTELA, SAMI LUND
1. Reija Laarne - Capitalist monster
2. Saana Strömberg - INSOMNIA
3. Kaisla Latosaari - Nothing left
4. Jenna Koistinen - Love yourself
5. Katri Vuohelainen  - IMITATION HUMAN 
6. Amanda Orpana - If travel is searching
7. Emma Pajunen - Silent storm


9.25 Show soolo juniorit
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SUVI SALMI, JOEL ALALANTELA, SAMI LUND
1. Ada Rauhanoksa  - Mind full of unsaid things
2. Sanni Hirsimäki - Homeless
3. Ella Nevala - Her Dreams
4. Sara-Sofia Niemi - Afraid by the night
5. Evelia Luhtala - Try
6. Ranya Bilici - Blinded
7. Tuulia Lehikoinen - Pysyttele pinnalla
8.  PERUTTU
9. Nita Savela - Uneton
10. Taica Ikkala - Heart of fire
11. Lippe Kotakorpi - What are we doing to the Earth?
12. Venla Herva - LIMITLESS
13. Aino Rönkkä - Välitila - Intermediate state
14. Aino Lehtimäki - Power of the fear
15. Nelli Arposuo - METAMORPHOSIS
16. Tua Korpimäki - Insomnia
17. Ava Lemmelä - Girl with secrets
18. Isa Lemmelä - Siipirikko
19. Lilja Sunn - How long my friend
20. Rosa-Lina Keinonen - This is why I dance


10.45 Show soolo lapset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SUVI SALMI, JOEL ALALANTELA, SAMI LUND
1. Venla Keskinen - Dark Knight
2. Anni Miettinen - To love or not to love
3. Sara Servo - Story about
4. Taru Kiimala - Another day at office 
5. Aino-Kaisa Kaksonen - Meren salaisuus

11.00 SHOW DUO LAPSET
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SUVI SALMI, JOEL ALALANTELA, SAMI LUND
1. Hertta Laitinen Stella Kaitosaari   - Merirosvojen koulu
2. Alissa Virta Viia Pitkänen - Ei väsytä 
3. Taru Kiimala Siiri Korsumäki  - Poika ja ilves
4. Iida Kasanko Emma Takari - Tähdistä tehty
5. Annika Vaskio Siiri Sipilä - I will sit with you
6. Laura Louekari Sointu Piippo - Taidemaalarit


11.25 SHOW DUO JUNIORIT
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, SUVI SALMI
1.Venla Keskinen Roosa Palomäki - AREA 51 - What are they hiding?
2.Kira Hakio Jutta Pöntinen - Next to a stranger
3.Mandi Kokko Stella Mäntyniemi  -  Your space, mine
4. Juuli Mäkelä Sanni Tuisku - Battle for the Dreamcatcher
5. Lulu Pentti Sofia Le - Ajantekijät
6. Aino Junttila Anniina Junttila - Happy feet
7.Nita Savela Pihla Tiensuu - Pako
8. Aino Lehtimäki Viivi Kangas - Fast and fun
9. Aina Kääriäinen Heta Immonen - An evening in Agrabah
10.Nelli Arposuo Emilia Jamsen - ZIPLINE
11. Veera Winqvist Stella Malm -  Tuolileikki
12. Ronja Räisänen Frida Raunio - Powerplay
13. Tua Korpimäki Ava Lemmelä - Dream catchers 
14.  Roosa Mikkola Emma Pirinen - Uncontrolled


12.20 SHOW DUO AIKUISET
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, SUVI SALMI
1.Reine Antonio Ava Philip - UGLY
2.Ruska von Konow Hanna-Liis Ostonenen - Only the winds
3.Lila Pirilä Milja Ahola - ASSASSINATION / SALAMURHA
4.Heidi Nurmi Elli Luovila -  Maanantai 
5. Mea Rusanen Elina Tuomi  - When the heart leads the brain must follow

6. Iida Weckman Nelli Salonen -  Comfort zone

7. Elli ja Milla Teinilä - Safe and Sound


PALKINTOJENJAKO


13.15 Minit ryhmä
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, SAMI LUND
1.razzmatazz minikids - Hippa
2. Hip Hop House Kidz - Ain tanssien työtäs tee
3. Aksut - Omenavarkaissa


13.20 Pienryhmä Lapset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, SUVI SALMI
1. TR EK Kids - Look-a-like contest
2.Primekids - Departures
3. DN Show Stars  - Alkaa sataa lunta 
4. TPL aallot - Aallokko
5. PERUTTU
6. De Danse kids - Yksin saaressa


13.50  Muodostelma lapset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, SUVI SALMI
1.Razzmatazz Kids - Best day ever 
2. EK1/Allut - Discoon kanssani?
3. KMDance Illusion - Nuottien opettelua
4.Oxalia - Ötökän elämää 
5. Razzmatazz Kids 2  - Ystävyys


PALKINTOJENJAKO


14.30-15.00 PRO
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK


1. Iris Hakulinen, Jenni Palvimo
2. Jesse Vaskela 
3. Razzmatazz Junnutiimi
4. Noora Moberg
5. Vera Seppälä, Elsa Mäenpää
6. contemp. - A List Of My Problems
 


15.00-16.20 Pienryhmä juniorit
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK, SUVI SALMI
1.Prime3 - HOLLOW 
2.PrimeJuniors -  LIFEBOAT
3.De Danse Lumiere - Platform 8.
4. TR EK Effect -  Ote
5. De Danse Belle - Reflections
6. Aurelia - Siskosota
7.Razzmatazz Aalo -   Kilpajuoksu aikaa vastaan
8.Razzmatazz Aura - Who´s that in the looking glass?
9. Jade pienryhmä - Attitude for tomorow-  Future in my hands
10. Team Alien - Kaveri karkuteillä
11. KRVDance Academy EK3 - a game
12. KMDance Elite - PHOTO BOOTH
13. NTA juniors -  Crazy little fools
14. Team Emelii - Pelimania / Win big lose bigger
15. Lilie - Pikku prinssin seikkailu
16. Danzare - Sukellus 
17. TPL clownit - Clowns
18. Korallit - Vaikeaa ilman sua
19. DA Envision - Connection
20. Sun+ Junnut - Castaway

21. TPL hermosolut - The Information Network
22. Razzmatazz Aava - Pysäkillä


PALKINTOJENJAKO

17.00-17.30 Pienryhmä Aikuiset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK
1. Uusikuut - Part of something bigger
2. Prime´S - Ladies room
3. Tulihelmet - The Protest
4..contemp. - Veins
5.Razzmatazz Anonymous - We are before, not anymore..
6. Team Moonlight Sieben  - The Wall
7. Team Moonlight Ninjas - The Hostige
8. NTA - Misfits
9.De Danse Ètoiles - Meet me in the middle
10. Primedancers - IN IT, ON IT, AROUND IT

17.40-18.20  Muodostelma Juniori
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK, SUVI SALMI
1. PrimeJuniors - RED CROSS - PUNAINEN RISTI
2. Mirella -  The end of the world?
3. Kastehelmet - Tsunami
4. De Danse Juniors - Silent water´s 
5. Team Sunlight - Lighthouse (guide you home...)
6. Jade Juniors - Life is a quilt, memory is the seamstress
7. Anterot  - Näkymättömäksi kosketetut
8. KMDance Illusion - FREE SPIRITS
9. KMDance Mystic - JUST BREATH
10. RNv United - Erilaisten ihmisten sirkus
11. Emelii X - Generation Z


PALKINTOJENJAKO
 


18.50-19.10 Muodostelma Aikuiset
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, JOWELLINO SPROCK, SUVI SALMI
1. PRIMEDANCERS - DISTRIBUTION OF GESTURES
2. PrimeLights - Earn it
3. E Kollektiivi - No longer there
4. Tanssiryhmä Razzmatazz - Can you hear me?

Aikuiset 2 & 3 - sarjoissa palkitaan erikseen pienryhmät sekä muodostelmat, vaikka osallistujia on vähän.Lisäksi kaikkien A2 & A3 - ryhmien parhaat pisteet saanut ryhmä palkitaan.

19.15 Aikuiset2 Muodostelma
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, SUVI SALMI
1.  Prime Ladies - (all the single) Ladies

2. TPL Ladies  - Do they read Vogue in Venus?

19.25 Aikuiset 2 Pienryhmä
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, SUVI SALMI
1. Seven Stars - Welcome to our circus!
2. Tsubut - Edelleen jonossa
3. Belly Riot - Creatures of the Sea
4. Prime´S  - About the love and madness in us

19.40 Aikuiset3
TUOMARISTO: JASMIN GESELLE, SAMI LUND, JOEL ALALANTELA, SUVI SALMI
1. A-Klubi - Pruuuuit

2.  Sisters in Sync  - Polte


PALKINTOJENJAKO n. 20.00