Minit kaikki 1 sija

Nuput

Aalloissa

Iida

Hair up

Iina Frey ja Vilma Lilius

The world of avatar

EK Minit

Butterfly

Pinka Timoskainen & Mea Nissinen

Electrick Girls

Razzmatazz Minikids

Locomotion

Koulutusryhmä Pionit

Hiiret ruokaa etsimässä

Minit (JujuDance)

Tähtikuoro

 

 

Rising Star lapset
1. TP infinity – Valoa ja varjoja 152p
2. Ek Junior – Välitunti 139p
3. SDE Sweet Team 135p

 

 

Street soolo lapset
1. Vilma Tuomikoski -Clap Back 163p
2. Karen Maria Näkkäläjärvi – Guess who´s back again 159p
3. Cecilia Willig – I just tell em 157p


Street duo lapset
1. Orvokki Lönnström ja Venla Joutsen – Cop that 171p
2. Cecilia Willig ja Karen Maria Näkkäläjärvi – Jumping around  169p
3. Lilja Virtanen ja Venla Airaksinen – Just Hanging 158p

 

Street ryhmät lapset
1. Hotcakes Kids  - Uptown Anthem 188p
2. Sun+ Skidit – Tänään teen kaiken oikein 173p
3. Razzmatazz Kids  - Jump´n´move 164p

 

Street solo juniorit
1. Noora Laakso – Freestyle Things 156p

 

Street duo juniorit
1. Noora Moberg Jesse Vaskela – Drop the mic 193p
2. Elvi Helenius, Maija Lampinen – Lost in temple 181p
3.  Arttu Honkanen, Minni Järvelin – Beggin 162p

 

Street ryhmät juniorit
1. SSDC Juniors – Move 193p
2. Hotcakes – Old town riders 189p
3.ZZ ACE – Regular Jam


Street duot aikuiset
1. Anni Pärnistö, Karoliina Hievanen – Pois Varjoista 153p
2. Mirka Liljeqvist, Roosa Kääriäunen – Into you 119p


Street ryhmät aikuiset
1. 105 Potatoes – Life of a potaro 188p
2. ZZ CHILL – Rhythm Nation 170p
3. Jungle Baez – Dat Afro Vibe 165p

 


Show ja disco- soolot lapset
1. Nelle Lehtonen – Tale of mermaid 179p
2. Mette Honkala – NOT FINISHED YET 170p
3. Tytti Hilakari – Hiekasta 169p

 

Show duo lapset
1. Lilli Lahti ja Leea Könölä – Good Vibes Only

 

Show duo juniorit
1. Nelli Arposuo, Emilia Jämsen – Are you real?171p
2.  Miisa Toivonen ja Mona Kommio – Asemalla 157p
3. Gerda Stillman ja Corinna Jälkö – Guardian angel 155p

 

Show soolo juniorit
1. Sofia Ketola – Helen Keller: My Souls Birthday 193p
2. Ava Philip – Sand 190p

3. Emilia Toivonen – Sea 169p

 

 

Show ja disco soolo aikuiset
1. Reija Laarne – Of my youth 181p
2. Polina Goldberg – Dreaming awake 180p
3. Inka Hartikainen – Dear depression 179p

 

Show Duo aikuiset
1. Reija Laarne, Saana Strömberg – 2 pixels 145p
2.  Aada ja Sara- Artistry 126p
3.Anni Suoknuuti ja Nita Ikonen – The magnetic forces 118p


Rising Stars Aikuiset
1. Twerkalicious – Because i am a woman 132p
2. PT Fridas – Siipirikko 122p
3. Disco Divas – How its done 118p

 

Latin VIbes juniorit
1. Las Flores – Misunderstood 141p
2. Diamante – Rannalla 134p



Rising Stars juniorit
1. Tp Unity – Parasites 148p
2. Tp Unity – Circus 146p
3. Tp Unity Titanic – Into the new world 145p

 

 

 

 KUNNIAKIRJAT:

 


Sun + Minit – Turha Soitella
Ihana energia ja hyvää tekemistä!

 

ZZ Ace – Regular Jam:
Mahtava meininki!

SSDC Juniors:
Omaa luokkaansa oleva ryhmädynamiikka

Pt Amelias:
Hyvä teema ja puvustus

 

Razzmatazz Minikids Locomotion
Ikäryhmälle sopiva raikas koreografia

Nelle Lehtonen – Tale of Mermaid
Upea ikäluokalle sopiva teema ja toteutus, erinomainen teos.

 

Sirut:
Yhtenäinen hieno ilmaisu

 

Hele Suvanne Unimaailmassa
Teema ja mieleenpainuva koreografia

Mette Palkoranta The mythology of the shapeshifter
Hyvä keskivartalon isolaatio ja mieleenpainuva teos

Kiitos kaikille<3